Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
VelušovceHľadať
 
 

Územný plán regiónu Nitrianskeho kraja – štúdia pre hodnotenie a monitorovanie Územného plánu regiónu Nitrianskeho kraja – aktualizácia údajovVytlačiť
 

V zmysle zmluvy medzi Nitrianskym samosprávnym krajom a Inštitútom priestorového plánovania sa v roku 2018 spracováva projekt s názvom „Územný plán regiónu Nitrianskeho kraja – štúdia pre hodnotenie a monitorovanie Územného plánu regiónu Nitrianskeho kraja – aktualizácia údajov“ (ďalej len ako „aktualizácia“). Práce nadväzujú na projekt „Štúdia pre monitorovanie a hodnotenie ÚPN NSK s využitím výsledkov SEE projektu Donauregionen+“, spracovaný v rokoch 2014 – 2015, ktorý bol podporený z prostriedkov Regionálneho operačného programu. V rámci projektu bol vytvorený hodnotiaci a monitorovací systém pod názvom Územnoplánovací portál NSK, ktorý je prístupný z internetu na adrese:    gis.donauregionen.net/aplikacie.

Na uvedenom odkaze sa nachádzajú 2 sub-portály: (1) prvý s názvom GIS aplikácie so siedmimi mapovými aplikáciami jednotlivých výkresov Územného plánu regiónu a (2) druhý s názvom Web aplikácia (SDSS) s odkazom na stránku NSK portálu. NSK Portál predstavuje systém pre podporu priestorového rozhodovania. Ide o databázu obcí NSK, resp. ich faktorov (ukazovateľov) vzťahujúcich sa ku kvalite sídelného prostredia, pričom za každú obec je spracovaná sústava socio-ekonomických, územnotechnických, ekologických a kultúrno-historických ukazovateľov.

Hodnoty ukazovateľov sú rozdelené do dvoch častí: (1) retrospektívne hodnoty ukazovateľov za roky 1991, 2001, 2005 a 2011 a (2) predikované hodnoty ukazovateľov k roku 2020.

Cieľom týchto prác je postupné vytvorenie sústavy ukazovateľov pre podporu spracovania a hodnotenia Územného plánu regiónu, ako aj územných plánov jednotlivých obcí. V súlade so zámermi nových legislatívnych úprav v oblasti územnoplánovacích činností ide o prípravu na vytvorenie Územno-technických podkladov NSK.


 
 

dnes je: 20.10.2019

meniny má: Vendelín

podrobný kalendár

MAS SOTDUM

Facebook

Program obnovy dediny

webygroup
ÚvodÚvodná stránka